Змінити кровообіг = вплинути на все

Об’ємний пневмопресинг це апаратний масаж судин.

Але показань до призначення цієї процедури – більше сорока. Крім лімфатичного набряку, венозної недостатності і атеросклерозу це гіпертонія і діабет, парези і радикулопатії, артрити і травми. Як це працює?

Базових ефектів, на яких будується терапія, два.

По-перше, це прискорення руху крові по судинах: як припливу по артеріях, так і відтоку по венах. Наприклад, у кінцівках швидкість плину крові зростає під час процедури приблизно у півтора-два рази. Чи безпечно це? Ці ж явища спостерігаються в судинах за фізичного навантаження. Тобто, це рівень побутових навантажень, що не тільки безпечний, але й викликає певні фізіологічні, природні реакції. І однією з них, що важливо в нашому випадку, є розширення артеріол і капілярів , примусове залучення в активний кровотік запасних, «сплячих» найменших судин. Тобто, другий ефект пневмопресингу – збільшення кількості функціонуючих судин в зоні проведення процедури.

Коли лікар призначає процедуру пневмопресингу для певної ділянки тіла, він має на меті створити тут немов би додаткове, периферичне серце, що візьме на себе завдання активізувати кровообіг. Впродовж сеансу таких ділянок може бути декілька.

Чому це корисно?

Коли ви приймаєте лікарський препарат, часто місце його введення (особливо для пероральних та ін’єкційних форм) відрізняється від цільового місця, місця хвороби, де ці ліки повинні подіяти. І його транспорт всередині організму забезпечується системою судин. Тому ясно, що чим більше судин розкриті, чим швидше рухається кров, тим краще дійде і засвоїться препарат, тим менша потрібна доза, тим стійкіший буде ефект. Дуже добре така комбінація пневмопресингу і препаратів показала себе, наприклад, для гіпотензивних і знеболюючих протизапальних засобів.

Завдяки пневмопресингу покращується транспорт газів, передусім кисню, що важливо при прогресуючих з віком атеросклерозі і цукровому діабеті – але також корисно, наприклад, людям зі зниженою руховою активністю і малорухомим хворим.

Прискорюється транспорт поживних речовин. Це означає не тільки прискорення регенерації, загоювання ран, травм і виразок, але також прискорення засвоєння глюкози, зниження рівня цукру. Поліпшення холестеринового обміну відбувається при тривалому застосуванні пневмопресингу.

Також прискорюються дезинтоксикаційні процеси. Мова не тільки про те, що продукти обміну краще переходять з тканин до судинного русла і транспортуються до органів, які відповідають за їх виведення або переробку. Важливо те, що відновлюється і завершується місцевий аеробний обмін, тобто, проміжні метаболіти, що накопичилися в тканинах, продовжують перероблятися, наскільки це передбачено фізіологією, завершують свій біохімічний цикл.

Судинна система є носієм системи імунної. На тлі пневмопресингу активізується імунітет, прискорюється транспорт і зростає доступність лейкоцитів та імунних білків. Це робить процедуру доцільною при затяжних, хронічних запальних процесах.

Нарешті, треба сказати про поліпшення транспорту гормонів. Під час курсу пневмопресингу відновлюються зв’язки між тканинами і органами, активізується, а потім нормалізується ендокринна регуляція. Пневмопресинг підтримує компенсаторні процеси в організмі, тобто, відбувається перерозподіл ресурсів: від тканин, де ресурси збереглися, – до органів з підвищеним функціональним навантаженням. Стан організму під час процедури можна назвати «конструктивним відпочинком», це активізація кровообігу, обміну та саморегуляції на тлі відсутності витрат енергії, внаслідок чого прискорюється тілесне і нейропсихічне відновлення пацієнтів.

Немає витрат ресурсів з боку самого організму. Немає зовнішнього втручання, ані хімічного, ні фізичного. Завдяки цьому процедури легко переносяться, приємні і можуть проводитися пацієнтам в будь-якому віці і будь-якому стані.

Для процедур пневмопресингу існує багато апаратів. Більшість закордонних моделей орієнтовані на пришвидшення схуднення і боротьбу з набряками, і така дія можлива завдяки конструкції та налаштуванням, спеціально підібраним для роботи з жировою тканиною, м’язами і лімфатичними судинами. Водночас ці апарати не оптимізовані для роботи з кровообігом, тому «транспортні ефекти», які ми щойно розглянули, можуть розвиватися повільно і слабко. Для роботи в медичних умовах, для врахування індивідуальних особливостей і потреб людей з порушенням здоров’я використовуються апарати зі швидким і легким масажем, наприклад, «Біорегулятор-004М» або «Біо-1». Уже майже 30 років ми застосовуємо ці прилади спеціально для роботи з кровообігом.

Ще до теми

Накожное давление: ожидания и реальностьНакожное давление: ожидания и реальность

В сентябре 2016 во Флоренции прошла встреча Международного компрессионного клуба, посвященная инновациям в компрессионной терапии. Сегодня МКК сообщил о публикации докладов в Veins and Lymphatics (http://www.pagepressjournals.org/index.php/vl). В качестве материала для

Как лечить лимфедему пневмопрессингом?Как лечить лимфедему пневмопрессингом?

Речь пойдет о лимфедеме после перенесенного онкологического заболевания. Эти же положения, в общем, применимы и к идиопатической лимфедеме, а вот лечение симптоматических лимфатических отеков может отличаться.Изложу свои личные “рабочие” принципы,

Стоило ли торопиться с ампутацией?Стоило ли торопиться с ампутацией?

8 лет назад Европейское общество кардиологов назвало пневмопрессинг единственной физиотерапией, показанной при критической ишемии ног. …Пациенту 86 лет. Летом прошлого года ему ампутировали левую ногу выше колена из-за быстро развивающейся