«А які гарантії?»

Як правило, навіть сам пацієнт недостатньо знає особливості і можливості свого тіла. Тим більше важко судити про це сторонній людині, навіть лікарю. Тому замість гарантій чесніше і справедливіше користуватися такими поняттями як можливість, очікування, ймовірність або прогноз. Які ж обставини дозволяють прогнозувати?

Спочатку щодо безпеки.

 • Немає обмежень за віком, процедури можуть робитися, починаючи з 2,5-3 років (а за даними літератури – з другого тижня після народження). Найстарші пацієнти добре переносили курс пневмопресингу у віці 93-95 років.
 • Немає принципових обмежень за загальним станом. Наприклад, процедури добре переносяться пацієнтами реанімаційних відділень а також безпосередньо під час гемодіалізу або оперативних втручань.
 • Якщо навіть стан погіршується, ранні ознаки відчуваються задовго до серйозного погіршення, що дозволяє вчасно скорегувати призначення.

Прогноз ефективності терапії грунтується на:

 1. Знанні медицини, володінні технологією пневмопресингу і особистому досвіді. За приблизними оцінками, в загальній амбулаторній практиці
  – до 5% пацієнтів завершують курс з посиленням скарг,
  – 15-20% без змін,
  – 70-80% з покращенням, в тому числі
  – 10-25% з вираженим покращенням або одужанням.
 2. Ефективність вище при:
  – специфічних для пневмопресингу захворюваннях (судинних, запальних тощо),
  – ранньому зверненні (початкова стадія захворювання, функціональні зміни),
  – достатньої тривалості курсу,
  – в умовах комплексної терапії.
 3. Досвіді колег, обміні думками, професійному спілкуванні. Понад 200 лікарів з 70 медичних установ застосовують пневмопрессинг, близько 20 лікарів володіють цією технологією на рівні експертів.
 4. Оцінці статистичних та дослідницьких літературних даних. В середньому в світі щотижня з’являється 1-2 статті, присвячені пневмокомпресійна терапії.

Як індивідуальні гени і умови життя, так індивідуальні захворювання, їх терапія і ефективність лікування. Тому розвивайте корисні навички для успішної командної роботи з лікарем:

 • задавайте питання і домагайтеся зрозумілих відповідей;
 • вчіться чути своє тіло, стежте за самопочуттям і вчасно говорите лікаря про свої занепокоєння.

Ще до теми

Объемный пневмопрессинг это прессотерапия?Объемный пневмопрессинг это прессотерапия?

Это один из самых трудных вопросов, потому что ответ зависит от контекста. Это один и тот же метод, но практически это разные, порой противоречащие друг другу подходы. И объемный пневмопрессинг,

Лікування COVID-19 (14.06.2020)Лікування COVID-19 (14.06.2020)

Ми з колегами довго обговорювали питання про застосування об’ємного пневмопресингу при COVID-19. На жаль, доступних відомостей недостатньо для відповідальної рекомендації. Необхідні клінічні дослідження. Однак уже зараз може бути корисно озвучити

Мифы пневмопрессингаМифы пневмопрессинга

Однажды мне пришло в голову рассказать о мифах, иллюзиях и предрассудках вокруг пневмопрессинга. Но когда мне предложили взять эту тему для выступления, я задумался: ведь мифы рождаются от многих размышлений.