Лікування COVID-19 (14.06.2020)

Ми з колегами довго обговорювали питання про застосування об’ємного пневмопресингу при COVID-19. На жаль, доступних відомостей недостатньо для відповідальної рекомендації. Необхідні клінічні дослідження.
Однак уже зараз може бути корисно озвучити деякі речі.

Чи можна застосовувати пневмопресинг при COVID-19?

Немає суворої необхідності розглядати COVID-19 як абсолютне протипоказання для призначення процедур пневмопресингу. Однак, необхідні ретельний лікарський контроль і можливість надання адекватної медичної допомоги.

Кому пневмопресинг не повинен проводитися?

Можна припускати, що пневмопресинг

  • може запобігати, уповільнювати або пом’якшувати прогресування хвороби, якщо застосований в період стабільного стану,
  • але також може прискорити розвиток небажаних симптомів, якщо застосований в період нестабільного стану (який швидко погіршується).

Тому передбачуваність стану пацієнта протягом хоча б доби є вирішальним фактором для прийняття рішення про допустимість пневмопресингу.

Мета призначення пневмопресингу при COVID-19

Серед передбачуваної користі:

  • у осіб з групи ризику – ліквідація набряків і наслідків гіподинамії, прискорення кровообігу і аеробного метаболізму, зменшення проявів стресу, іммуностимуляція;
  • у осіб з COVID-19 – додатково компенсація ішемічних порушень, тромбопрофілактика і симптоматична терапія.

Кому адресоване це повідомлення?

Ця думка може бути корисною медичним працівникам, які мають можливість отримати процедуру пневмопресингу в своїх медичних установах.

В рамках боротьби з COVID-19 пневмопресинг може виконуватися на будь-якому пневмокомпресійному апараті відповідно до інструкцій. З профілактичною метою процедуру слід проводити щодня протягом не менше 20 хвилин. З лікувальною метою – симптоматично, відповідно до досвіду оператора і консенсусу фахівців.

Оновлення

“Должны ли пациенты с COVID-19 получать профилактику венозной тромбоэмболии? – У пациентов с противопоказаниями к фармакопрофилактике мы рекомендуем применение прерывистых пневматических компрессионных устройств; у пациентов в критическом состоянии целесообразно применять как фармакологическую профилактику, так и устройства прерывистой пневматической компрессии“.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7241581/


Ще до теми:

Позначки:

Ще до теми

Лікування енцефалопатіїЛікування енцефалопатії

Дисциркуляторна енцефалопатія це пошкодження певних ділянок головного мозку, виклакане хронічною недостатністю кровопостачання внаслідок атеросклерозу, гіпертонії або змін шийного відділу хребта, рідше з інших причин. Лікування енцефалопатії Об’ємний пневмопресинг сприяє поліпшенню

Лікування лімфедемиЛікування лімфедеми

Рекомендації Пневмопресинг можна призначати при первинній та вторинній лімфедемі на будь-якій стадії захворювання. Типовим є використання пневмопресингу в лікуванні вторинної лімфедеми після радикального лікування онкологічних захворювань. В цьому випадку може

Лікування трофічної виразкиЛікування трофічної виразки

Доказова медицина Пневмопресинг застосовують для лікування трофічних виразок нижніх кінцівок венозного та артеріального походження. Керівництва UIP 2011 C3 consensus. 2012. Огляди Intermittent pneumatic compression for treating venous leg ulcers. Nelson