COVID-19. Повідомлення 14.06.2020

Ми з колегами довго обговорювали питання про застосування об’ємного пневмопресингу при COVID-19. На жаль, доступних відомостей недостатньо для відповідальної рекомендації. Необхідні клінічні дослідження.
Однак уже зараз може бути корисно озвучити деякі речі.

Чи можна застосовувати пневмопресинг при COVID-19?

Немає суворої необхідності розглядати COVID-19 як абсолютне протипоказання для призначення процедур пневмопресингу. Однак, необхідні ретельний лікарський контроль і можливість надання адекватної медичної допомоги.

Кому пневмопресинг не повинен проводитися?

Можна припускати, що пневмопресинг

  • може запобігати, уповільнювати або пом’якшувати прогресування хвороби, якщо застосований в період стабільного стану,
  • але також може прискорити розвиток небажаних симптомів, якщо застосований в період нестабільного стану (який швидко погіршується).

Тому передбачуваність стану пацієнта протягом хоча б доби є вирішальним фактором для прийняття рішення про допустимість пневмопресингу.

Мета призначення пневмопресингу при COVID-19

Серед передбачуваної користі:

  • у осіб з групи ризику – ліквідація набряків і наслідків гіподинамії, прискорення кровообігу і аеробного метаболізму, зменшення проявів стресу, іммуностимуляція;
  • у осіб з COVID-19 – додатково компенсація ішемічних порушень, тромбопрофілактика і симптоматична терапія.

Кому адресоване це повідомлення?

Ця думка може бути корисною медичним працівникам, які мають можливість отримати процедуру пневмопресингу в своїх медичних установах.

В рамках боротьби з COVID-19 пневмопресинг може виконуватися на будь-якому пневмокомпресійному апараті відповідно до інструкцій. З профілактичною метою процедуру слід проводити щодня протягом не менше 20 хвилин. З лікувальною метою – симптоматично, відповідно до досвіду оператора і консенсусу фахівців.

Оновлення

“Должны ли пациенты с COVID-19 получать профилактику венозной тромбоэмболии? – У пациентов с противопоказаниями к фармакопрофилактике мы рекомендуем применение прерывистых пневматических компрессионных устройств; у пациентов в критическом состоянии целесообразно применять как фармакологическую профилактику, так и устройства прерывистой пневматической компрессии“.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7241581/


Ще до теми:

0
Tags :

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *