Foshan Hongfeng

Як відомо, одним з найчастіших запитань щодо пневмокомпресійних приладів є: “Який апарат найкращий?” Як відомо, відповідь залежить від контексту. Відносно яких характеристик найкращий? Адже зрозуміло, що найкращий апарат навряд чи буде найдешевшим; найбільш функціональний – простим в експлуатації.
Варіантом відповіді могло б стати припущення, що найкращим є пневмокомпресійний апарат, оптимізований для медичної практики. У 2015 році на українському ринку було 5 виробників (з Ірландії, Чехії, Словенії, України та Китаю), які реєстрували свою продукцію в Держлікслужбі України.

Зараз для отримання статусу вироба медичного призначення пневмокомпресійний апарат та його комплектуючі (якщо реалізуються окремо) мають відповідати технічним регламентам. Ця відповідність засвідучється внесенням виробу до Державного реєстру медичної техніки і виробів медичного призначення, що ведеться Держлікслужбою України. Реєстрація в інших країнах, зокрема в ЄС, спрощує, але не заміняє цю процедуру – для введення таких виробів в обіг проводиться національна сертифікація.

Отже, за даними Реєстру, єдиним пневмокомпресійним апаратом (точніше, лінійкою з 12 моделей), адаптованим до використання в медичній практиці України, є продукція Foshan Hongfeng Medical Technology Co. Ltd. з КНР. Моделі мають назви типу OSD-FO-30**, де замість ** цифри від 01 до 12.
Моделі характеризуються приємним дизайном, компактним розміром, простим управлінням, тихою роботою. Сертифікати: ISO, CE, FDA.

Традиційні пневмоманжети-чоботи охоплюють стопу, гомілку та частково стегно, в залежності від кількості камер (4-8). В окремих моделях є манжети для попереку або рук. Парні манжети можна використовувати поодинці. Кожна манжета випускається у 2-4 розмірах.

Регуляція тиску від 25-30 до 250 мм рт. ст. Є функція вимкнення окремих камер. Доступні 4 варіанти пневмомасажної хвилі (3 дренажного напрямку та одна монокамерна).

Хоча цей опис залишає без відповіді кілька принципових запитань (регуляція швидкості, крок регуляції тиску, протипоказання тощо), і зробити остаточний висновок про спектр можливостей медичного застосування апаратів Foshan Hongfeng неможливо, наявні дані обнадійливі.

Гадаю, ухиляння від медичної сертифікації – не найкраща тенденція розвитку пневмокомпресійної апаратури. Вона потенційно веде до профанації метода і обмежує можливості клінічних досліджень. Дивно і сумно ставити китайську техніку у приклад європейским виробникам.

UPD. Какой-то курьез. Аппараты проходят медицинскую регистрацию. Но в Реестр заносятся почему-то только изделия I класса. Пневмокомпрессионные аппараты как бы можно к нему отнести, но по-честному нет, потому что в них есть функция измерения (те же таймер и манометр), а значит, это IIа класс. В результате мы по-прежнему не знаем, кто в Украине сертифицирован, а видя перед собой сертификат, не можем проверить по Реестру его подлинность.

Ще до теми

“Изделие медицинского назначения”“Изделие медицинского назначения”

Вчера в ходе делового трёпа узнал у коллеги поразительную вещь. Давно охотился за этой информацией, не знал, где найти, а он сказал: Реестр Гослекслужбы же. Как государственные и частные медицинские

Lympha press miniLympha press mini

Сегодня получил возможность протестировать на себе аппарат Lympha press mini.С выводами не тороплюсь, а впечатления озвучу. Для справки: http://www.lympha-press.com/ Технические подробности В комплекте кабель питания, блок управления и пневмоманжета Lympha Pants

Біорегулятор-004МБіорегулятор-004М

Апаратний комплекс “Біорегулятор-004М” для об’ємного пневмопресингу «Біорегулятор-004М» – перший український прилад для переміжної пневматичної компресії, фізіотерапевтичний апаратний комплекс, спроектований наприкінці 1980-х років Ігорем Вікторовичем Таршиновим. У 1995 р апарат був