Лікування остеохондрозу

При роботі з корінцевим і больовим синдромами пневмопресинг зазвичай швидко і надовго покращує стан пацієнта. Лікування остеохондрозу методом пневмопресингу можливе передусім завдяки безпосередній роботі з різними ділянками спини.

Пневмопрессинг впливає одночасно на всі структури хребтового сегмента. Декомпресія міжхребцевих дисків відбувається завдяки кільком факторам.

  • Завдяки виконанню процедури в положенні лежачи знімається навантаження на міжхребцеві хрящі.
  • Надув масажних камер забезпечує м’який тракційний ефект, масажує і розслабляє м’язи, знімає рефлекторні м’язові блоки, поступово коригуючи патологічний м’язовий корсет.
  • Завдяки переміщенню повітряної хвилі формуються слабке розтягання хребетних сегментів, можлива делікатна корекція положення нестабільних хребців.

Основним завданням терапії залишається активізація гемодинаміки, поліпшення трофіки структур хребетного сегмента, підвищення біодоступності лікарських засобів, підтримка регідратації міжхребцевого хряща.

Знеболення, яке часто є головною метою лікування, досягається зменшенням запалення і ліквідацією набряку нервових корінців. Це відбувається фізіологічно, завдяки чому мінімізується ризик розвитку віддалених наслідків хронічного запалення. Припинення запалення нервового корінця супроводжується зменшенням його об’єму (протинабряковий ефект) і припиненням його травматизації твердими структурами.

Застосування пневмопресингу при остеохондрозі хребта можна вважати патогенетичною терапією.

Метод активно впливає на наслідки остеохондрозу: корегує кровообіг головного мозку, нормалізує тонус вегетативної нервової системи і органів шлунково-кишкового тракту, покращує ритм серця, компенсує нейротрофічні порушення в кінцівках. Крім того, це лікування прекрасно переноситься, підвищує витривалість при побутових фізичних навантаженнях і лікувальній гімнастиці, помітно покращує якість життя в цілому.

Механічне навантаження, яке створює пневмопресинг, легко переноситься навіть при виражених травматичних змінах. Однак це не виключає строго індивідуального підходу до хворого. Здебільшого пневмопресинг може замінити медикаментозну терапію, проте добре поєднується з іншими видами лікування, як медикаментозними, так і фізичними. Оптимальною є комплексна терапія.


Доказова медицина

Дослідження

  • Лікування остеохондрозу хребта пневмопресингом вивчалася в 1996-1999 рр. в Інституті неврології, психіатрії та наркології НАМН України (м. Харків). Зокрема, спостерігалися 40 пацієнтів з помірним і 23 з вираженим болем. Після перших сеансів у всіх випадках пневмопресинг викликав виражені релаксуючий і знеболюючий ефекти, які зберігалися протягом 6-10 годин. З кожним наступним сеансом тривалість безбольового періоду зростала, і наприкінці курсу в більшості випадків інтенсивність болю стійко знижувалася. Відзначені позитивні зміни електроміографічних показників.
  • У 1999 р під наглядом О.С. Богуша знаходилися 58 пацієнтів з остеохондрозом хребта різної локалізації. Курс пневмопресингу становив 10 днів. У ряді випадків на 3-4 день відзначалося загострення скарг. З 6-8 сеансу самопочуття поліпшувалося, минав шум в голові, зменшувалися або зникали болі в спині, збільшувалася амплітуда рухів, припинялися неприємні відчуття в кінцівках. У 87% пацієнтів відзначалася виражена позитивна динаміка, у 12% пацієнтів клінічно значущої динаміки не було, випадків погіршення стану не спостерігалося.
  • О.І. Прилипко і О.В. Онопрієнко (2001 г.) спостерігали 51 пацієнта віком 25-75 років. Критерієм оцінки було зникнення симптомів на 80% і більше (відмінно), 80-50% (добре), 50-20% (задовільно) і менше 20% (без змін). Серед 11 пацієнтів з остеохондрозом в якості основного діагнозу відмінний результат був досягнутий у 37% хворих, хороший у 37%, без змін у 26%. У 40 пацієнтів з остеохондрозом як супутнім діагнозом відмінний результат отримано у 20% хворих, хороший у 32,5%, задовільний у 5%, без змін у 42,5% хворих.

Залишити відповідь

Ще до теми

Лікування гіпертоніїЛікування гіпертонії

Рекомендації При гіпертонічній хворобі рекомендований курс з 10 щоденних сеансів пневмопресингу. Підтримуючі курси призначаються 2-4 рази на рік. Стадія гіпертонічної хвороби Мета застосування пневмопресингу Орієнтовна мінімальна тривалість курсу * Без

Лікування COVID-19 (14.06.2020)Лікування COVID-19 (14.06.2020)

Ми з колегами довго обговорювали питання про застосування об’ємного пневмопресингу при COVID-19. На жаль, доступних відомостей недостатньо для відповідальної рекомендації. Необхідні клінічні дослідження. Однак уже зараз може бути корисно озвучити

Реабілітація ветеранів АТО/ООСРеабілітація ветеранів АТО/ООС

Третій кит Традиційне знайомство з механізмом дії об’ємного пневмопресингу починається вивченням судинних процесів. Пневмопресинг – масаж судин; пневмопресинг – мікросудинна терапія; пневмопресинг – периферичне серце; це основа розуміння лікувального процесу.