«Мене вже лікували таким апаратом…»

Як ваша улюблена музика складається з інструменту, нот і музиканта, так терапія складається з апарату, методики і лікаря. Це принципово різні компоненти, невіддільні один від одного.

Наведу кілька прикладів «підводних каменів», прихованих там, де все нібито очевидне.

У апаратів багато налаштувань, зазвичай вони підібрані в готових «рецептах» – програмних режимах. Готуючи відповідь на це питання, я переглянув видачу пошуку Google за запитом “пресотерапія” (це слово використовують частіше) для лікування судин ніг. Обмежився 23 результатами. З якими ж апаратами мав би справу пацієнт, який потребує пневмокомпресійної терапії?

  • 2 випадки – апарати, які я готовий рекомендувати всім;
  • 8 випадків – апарати, корисні деяким окремим групам пацієнтів;
  • 13 випадків – апарати, призначені тільки для здорових людей.

Тобто, якщо не підшукувати клініку з конкретним апаратом, ймовірність майже 60%, що ви матимете справу з технікою, не оптимізованою для медичної практики. Вам буде комфортно. І ви отримаєте ефект. Але істотно менший, ніж при правильно підібраному приладі.

Для мене залишається без відповіді питанням: пневмопресинг – це просто або складно? З одного боку, тривіальної лімфодренажної програми досить, щоб багато чого досягти у будь-якої людини. З іншого боку, пневмопресинг передбачає безліч хитрощів для різних конкретних ефектів в індивідуальній роботі.

Оскільки одужання часто має стадії – чи досягли ви бажаного, залежить від тривалості терапії. Якщо для зняття набряку ніг потрібно 1-3 процедури, то при діабеті вже 10, при атеросклерозі 15-30, а при деяких формах лімфедеми ще більше.

І все ж, можливості апарату і апробовані методики вторинні. Пневмопресинг починається в голові лікаря, в його знаннях і клінічних рішеннях. Важливим є те, чи захоче лікар використовувати доступні можливості, і як інтерпретує загальні методики для конкретного пацієнта. Формальним орієнтиром може служити те, що до 2019 року необхідне навчання надавалося тільки в ТОВ ІТО «Нове у медицині».

Підсумок. Чекліст.

  1. Ви використовували апарат, сертифікований як виріб медичного призначення?
  2. Серед показань до застосування цього апарату (документація виробника або інші супровідні матеріали) згадується ваш діагноз?
  3. Лікар сертифікований в ІТО «Нове у медицині» як фахівець з технології об’ємного пневмопресингу?
  4. Ви точно виконували всі лікарські приписи?

Якщо хоча б одна відповідь негативна, думаю, варто спробувати знову.

Залишити відповідь

Ще до теми

Протипоказання до лікування пневмопресингомПротипоказання до лікування пневмопресингом

Невідкладні стани, гостра хірургічна патологія або її ризик, стан гострої функціональної недостатності. Онкологічне захворювання. Вважається, що пневмопресинг може прискорити метастазування пухлини. Плануючи реабілітацію після радикального лікування, проконсультуйтеся з лікарем-онкологом. Хронічна

Как лечить лимфедему пневмопрессингом?Как лечить лимфедему пневмопрессингом?

Речь пойдет о лимфедеме после перенесенного онкологического заболевания. Эти же положения, в общем, применимы и к идиопатической лимфедеме, а вот лечение симптоматических лимфатических отеков может отличаться.Изложу свои личные “рабочие” принципы,