«Мене вже лікували таким апаратом…»

Як ваша улюблена музика складається з інструменту, нот і музиканта, так терапія складається з апарату, методики і лікаря. Це принципово різні компоненти, невіддільні один від одного.

Наведу кілька прикладів «підводних каменів», прихованих там, де все нібито очевидне.

У апаратів багато налаштувань, зазвичай вони підібрані в готових «рецептах» – програмних режимах. Готуючи відповідь на це питання, я переглянув видачу пошуку Google за запитом “пресотерапія” (це слово використовують частіше) для лікування судин ніг. Обмежився 23 результатами. З якими ж апаратами мав би справу пацієнт, який потребує пневмокомпресійної терапії?

  • 2 випадки – апарати, які я готовий рекомендувати всім;
  • 8 випадків – апарати, корисні деяким окремим групам пацієнтів;
  • 13 випадків – апарати, призначені тільки для здорових людей.

Тобто, якщо не підшукувати клініку з конкретним апаратом, ймовірність майже 60%, що ви матимете справу з технікою, не оптимізованою для медичної практики. Вам буде комфортно. І ви отримаєте ефект. Але істотно менший, ніж при правильно підібраному приладі.

Для мене залишається без відповіді питанням: пневмопресинг – це просто або складно? З одного боку, тривіальної лімфодренажної програми досить, щоб багато чого досягти у будь-якої людини. З іншого боку, пневмопресинг передбачає безліч хитрощів для різних конкретних ефектів в індивідуальній роботі.

Оскільки одужання часто має стадії – чи досягли ви бажаного, залежить від тривалості терапії. Якщо для зняття набряку ніг потрібно 1-3 процедури, то при діабеті вже 10, при атеросклерозі 15-30, а при деяких формах лімфедеми ще більше.

І все ж, можливості апарату і апробовані методики вторинні. Пневмопресинг починається в голові лікаря, в його знаннях і клінічних рішеннях. Важливим є те, чи захоче лікар використовувати доступні можливості, і як інтерпретує загальні методики для конкретного пацієнта. Формальним орієнтиром може служити те, що до 2019 року необхідне навчання надавалося тільки в ТОВ ІТО «Нове у медицині».

Підсумок. Чекліст.

  1. Ви використовували апарат, сертифікований як виріб медичного призначення?
  2. Серед показань до застосування цього апарату (документація виробника або інші супровідні матеріали) згадується ваш діагноз?
  3. Лікар сертифікований в ІТО «Нове у медицині» як фахівець з технології об’ємного пневмопресингу?
  4. Ви точно виконували всі лікарські приписи?

Якщо хоча б одна відповідь негативна, думаю, варто спробувати знову.

Ще до теми

COVID-19. Клинический случайCOVID-19. Клинический случай

Пневмопрессинг при COVID-19, case report Пациент, 63 года, гиперстеник. Ds: ГБ III стад., 2 степ.; неуточнённая аритмия. С 16.09 общая слабость, нестойкая лихорадка (37,3 – 38,5). Симптоматическое самолечение, наблюдение семейного врача.

The Lancet: пневмопрессинг работает не только там, где проводитсяThe Lancet: пневмопрессинг работает не только там, где проводится

Ланцет. 1976 год. Показано, что пневмопрессинг рук способен “достучаться” до кровообращения (точнее, тромбообразования – биохимия, а не рефлексы) в ногах. Это за 23 года до того, как Безпалый и Вирченко

Накожное давление: ожидания и реальностьНакожное давление: ожидания и реальность

В сентябре 2016 во Флоренции прошла встреча Международного компрессионного клуба, посвященная инновациям в компрессионной терапии. Сегодня МКК сообщил о публикации докладов в Veins and Lymphatics (http://www.pagepressjournals.org/index.php/vl). В качестве материала для