Об'ємний пневмопресинг Дмитро Зайцев

Дмитро Зайцев

Dmytro Zaitsev

Вітаю!

Мене звуть Дмитро Зайцев. Я народився в Києві у 1984 році. У 1992 році мій дідусь Ігор Таршинов, мати Ольга Зайцева та кілька їх однодумців створили компанію, яка вперше в Україні зайнялася всебічними питаннями становлення пневмокомпресійної терапії. Таким чином, вже більше 30 років ми – моя сім’я та мої друзі – створюєм і розповсюджуємо в Україні технологію переміжної пневмокомпресійної терапії (пресотерапії).

Освіта

У 2001 – 2007 роках навчався у першому наборі новоствореного медико-психологічного факультету Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ); за дипломом лікар медичний психолог, у 2008 році завершив інтернатуру з медичної психології в НМУ ім. О.О. Богомольця. У 2021 році отримав додаткову спеціалізацію з психофізіології в Національному університеті охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика. Зараз (2023) отримую також спеціалізацію з професійної патології.

Другу вищу освіту здобув в Київській духовній семінарії у 2009 – 2013 роках.

З січня 2022 року – здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії поза аспірантурою в НУОЗ імені П.Л. Шупика. Тема дисертації: «Обґрунтування комплексних заходів профілактики і відновлення порушень здоров’я у військовослужбовців, що зазнали бойового стресу», науковий керівник д.мед.н., проф. Д.В. Варивончик.

Практичний досвід

З 2004 до 2019 року я працював в ТОВ ІТО «Нове у медицині». Це приватна інноваційна та наукова організація, що була заснована в 1992 році групою інженерів та медиків. Основні напрямки діяльності: розробка і реалізація медичної пневмокомпресійної апаратури, дослідження можливостей об’ємного пневмопресингу і впровадження цього методу в медичну практику України.

Працював у київському медичному центрі «Біорегулятор», що з 1996 до 2019 року був найбільшою в Україні клінікою пневмокомпресійної терапії, де щоденно до 70 пацієнтів отримували допомогу. Тут я був фельдшером (2004 – 2008), лікарем (2008 – 2015) та головним лікарем (2015 – 2019). На останній посаді, окрім організаційної роботи, займався:

  • плануванням та проведенням клінічних досліджень;
  • науковою популяризацією об’ємного пневмопресингу (доповіді, публікації);
  • моніторингом літератури, розробкою методичних матеріалів, підвищенням кваліфікації медичних працівників (семінари, індивідуальні заняття);
  • участю в розробці медичної техніки (консультування, участь у випробуваннях, підготовка документації);
  • вивченням ринку пневмокомпресійної медичної техніки;
  • інструктажем, лікарським консультуванням і дистанційним супроводом користувачів пневмокомпресійної апаратури.

З 2016 року молодший науковий співробітник лабораторії психофізіології праці (лабораторію реорганізовано у 2022 році, зараз вона у складі лабораторії гігієни і фізіології праці та вивчення наслідків військової агресії) Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України». Був співвиконавцем фрагментів НДР «Встановити психофізіологічні закономірності змін розумової працездатності учасників АТО в процесі реабілітації» (2016 – 2018) та «Встановити закономірності трансформації хронічного стомлення в реабілітаційному періоді у комбатантів після дії бойового стресу» (2019 – 2021). Відповідальний виконавець НДР «Вікові особливості формування робочого напруження при подовжених та нічних годинах роботи» (з 2022 року). Науковий консультант НДР «Розроблення та удосконалення методів реабілітації та лікування населення, постраждалого від воєнних дій» (з 2023 року).

З 2021 року старший викладач кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика. Був співвиконавцем фрагменту НДР «Наукове обґрунтування заходів психофізіологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (2017 – 2018).

Науковий доробок

Автор і співавтор близько 100 робіт, зокрема 2 монографій, 1 клінічної настанови, 19 статей, 26 патентів, 2 методичних рекомендацій, 52 тез доповідей (Google ScholarResearchGate).

Громадська діяльність

З 2015 року експерт Міжнародного компресійного клубу від України. МКК це громадське об’єднання 355 фахівців з компресійної терапії з 48 країн. Лідерами за залученістю до співпраці є США та Сполучене Королівство. Пропозиції робочих груп МКК з медичних експертів і представників промисловості стають основою міжнародних норм і настанов. Робочі групи співпрацюють в розробці та публікації консенсусних документів і рекомендацій, організації навчальних курсів з компресійної терапії, плануванні та координації освіти, керівництві експериментальними і клінічними дослідженнями, розробці рекомендацій щодо показань і класифікації компресійних виробів.

З 2017 року член Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортології.

З 2023 року асоційований член Міжнародної організації психофізіології, неурядової організації, створеної в 1978 році за підтримки ООН. Цілями організації є проведення та підтримка психофізіологічних досліджень та навчання, світове поширення галузевої психофізіологічної інформації та сприяння її практичному застосуванню, розвиток та просування міжнародного співробітництва та дискусії в галузі психофізіології.

Член Вченої ради ДУ «ІМП імені Ю.І. Кундієва НАМН» (2019 – 2021). Голова (2017 – 2020), заступник голови (2020 – 2021) Ради молодих вчених ДУ «ІМП імені Ю.І. Кундієва НАМН».

Член Вченої ради фармацевтичного та медико-профілактичного факультету НУОЗ України імені П.Л. Шупика (з 2022).