ТОВ ІТО «Нове у медицині»

Інститут технологій оздоровлення (ІТО) «Нове в медицині» – приватна інноваційна та наукова організація. Основні напрямки діяльності – розробка і реалізація фізіотерапевтичної апаратури та дослідження можливостей об’ємного пневмопресингу (переміжної пневматичної компресії). ІТО вперше в Україні зайнявся вивченням і впровадженням цього методу в медичну практику України. Пневмопрессинг був створений з нуля і виріс до рівня технології, що включає метод, методику і апаратне забезпечення.

Перший український апарат для пневмокомпресійної терапії був сконструйований заслуженим винахідником СРСР Ігорем Вікторовичем Таршиновим за сприяння співробітників Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії в 1989-1992 рр.

Для розвитку і просування нової медичної апаратури в 1992 р. сформувався колектив ІТО під керівництвом І.В. Таршинова. До нього увійшли київські вчені, представники КДУ ім. Т.Г. Шевченка, КВІРТУ, Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова, які доти займалися космічними технологіями, розробкою блоків штучного інтелекту, блоків пам’яті, розпізнавання образів.

Директорами ІТО були Анатолій Миколайович Лукашенко (1992-1993), Анатолій Дмитрович Лабунський (1993), Людмила Олександрівна Таршинова (1993-2019).

Уже в 1994, а потім в 1996 р. ІТО «Нове в медицині» під егідою Міністерства економіки та Міністерства охорони здоров’я представив інноваційну українську апаратуру на виставці медичної промисловості Medica в Дюссельдорфі. Апарат «Біорегулятор» отримав позитивні відгуки міжнародної медичної громадськості.

У 1998 р. І.В. Таршинов запропонував назву «об’ємний пневмопресинг» для застосовуваної в інституті лікувальної технології.

Нагороди

Особливою гордістю інституту є дворазове отримання найвищих світових нагород у сфері авторського права та інтелектуальної власності від Всесвітньої організації інтелектуальної власності при ООН:

 • Золотої медалі за внесок винахідників в підвищення національного добробуту і розвитку, 2003 р.;
 • Нагороди новаторському підприємству за впровадження об’єктів інтелектуальної власності в практичну діяльність, 2006 р.

Діяльність ІТО «Нове у медицині» неодноразово відзначалася Почесними грамотами Верховної Ради України, МОН України, НАМН України, нагородами від Європейської академії природничих наук (Німеччина), ярмарку винаходів, досліджень і технологій “Inventika” (Румунія), Міжнародного салону винаходів і нових технологій «Новий час» (Україна), Національного Бізнес-рейтингу «Лідер галузі» (Україна), Європейської бізнес-асамблеї (Великобританія), громадських організацій МБФ «Витязь», МГРІ, МБФ допомоги чорнобильцям, МБФ «Меценати Батьківщини».

Конструкторське бюро

Конструкторське бюро – найстаріший підрозділ ІТО «Нове в медицині», який розпочав роботу ще в кінці 1980-х років. Безпосереднім керівником бюро в 1992-2013 рр. був засл. винахідник СРСР І.В. Таршинов, в 2014-2019 рр. обов’язки керівника виконував к.т.н. С.В. Клімов. Цінний внесок в роботу бюро внесли І.С. Сєдов, А.П. Атрощенко, В.Д. Зайцев, О.Б. Кравченко, А.Д. Лабунський.

Конструкторське бюро було базою для проходження переддипломної практики студентів НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» і НАУ.

Поряд з розробкою нової медичної апаратури співробітники бюро брали участь у виготовленні й тестуванні апаратів серії «Біорегулятор», забезпечували їх сервісний ремонт. Тому на базі бюро безперервно діяв ще один підрозділ – майстерня.

Медичний центр

Головною клінічною базою інституту був медичний центр «Біорегулятор». У 1993 р., коли об’ємний пневмопрессинг не був відомий в Україні, ІТО відкрив у Києві перший пневмокомпресійний медичний кабінет, щоб забезпечити пацієнтам доступ до новітнього лікування судин. У 1996 р. кабінет був реорганізований в медичний центр «Біорегулятор».

Згодом центр перетворився в лабораторію, яка спільно з державними дослідницькими базами активно брала участь в напрацюванні методик лікування. Впродовж десятиліть медичний центр «Біорегулятор» залишався найстарішою і найбільшою в Україні клінікою об’ємного пневмопресингу: тут отримали лікування понад 16 тисяч осіб.

Головними лікарями ІТО були Г.А. Базан (1996), к.м.н. Г.О. Кузьменко (1996-1998), М.П. Медведєва (1998-1999), В.Д. Зайцев (1999), О.Т. Омельченко (1999-2001), Л.М. Біляк (2001-2006, 2011), Т.М. Пленова (2006-2011), Д.В. Зайцев (2011, 2015-2019), В.П. Зацерковний (2012-2013), к.м.н. Т.В. Єльчиць (2013-2015).

ІТО став колективним членом Київської торгово-промислової палати та Торгово-промислової палати України, Асоціації приватної медицини, Міжнародного громадського руху інвалідів, Всеукраїнської асоціації фізіотерапевтів та курортологів. Головний лікар ІТО став експертом Міжнародного компресійного клубу від України.

Медичний центр «Біорегулятор» здійснював методичне забезпечення та стажування лікарів і середнього медичного персоналу, які використовують пневмопрессинг або цікавляться можливостями цього методу. На базі центру проводились заняття зі слухачами НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Відділ науки

Впродовж років інноваційна діяльність в ІТО мала пріоритет перед науковою. Це дозволяло ІТО більше чверті століття залишатися «новим в медицині». Як самостійний підрозділ відділ науки сформувався в 2014 р. під керівництвом к.м.н. Т.В. Єльчиць. В подальшому до 2018 р. організацію наукової діяльності здійснювала д.б.н. Л.А. Карамзіна.

Співробітниками ІТО було отримано 53 патенти на винаходи та корисні моделі в Україні та Росії, опубліковано понад 130 наукових робіт. ІТО «Нове в медицині» зарекомендував себе як одна з небагатьох в Україні приватних наукових ініціатив, чиї теоретичні інновації завершуються практичним застосуванням. Серед досягнень ІТО та його наукових партнерів:

 • вперше застосовано пневмопресинг на зонах голови та промежини, одні з перших застосували пневмокомпресію при судинних енцефалопатіях;
 • вперше показана його ефективність для офтальмології та психіатрії, розширено застосування в травматології;
 • вперше застосовано при опіках, трансплантація шкіри виведена з переліку протипоказань;
 • одні з перших декларували цукровий діабет, облітеруючий атеросклероз і гіпертонічну хворобу не протипоказаннями, а показаннями до пневмокомпресійного лікування;
 • показано принципову відсутність вікових обмежень;
 • розвинута теорія методу, вперше описані ендокринний і рефлекторно-вегетативний ефекти пневмопресингу.

Клінічні дослідження

Роки

Установи

Тема

Керівники

1996

НВМКЦ «ГВКГ» МО

«Сучасні аспекти квантової терапії в клінічній медицині»

В.Д. Попов

1996-1999

НДІ клінічної та експериментальної неврології та психіатрії

«Використання методики пневмопресингу в комплексному лікуванні вертеброгенного больового синдрому при неврологічних проявах остеохондрозу»

П.В. Волошин

1999-2019

Нац. антарктичний науковий центр МОН (станція «Академік Вернадський»); ІТО «Нове у медицині»

«Адаптація організму людини до екстремальних умов» (міжнародне співробітництво)

 

Є.В. Моісеєнко, І.В. Таршинов

1999-2001

Інститут хірургії ім. О.О. Шалімова НАМН; ІТО «Нове в медицині»

«Створення технологій терапевтичного лікування, профілактики та реабілітації судинних захворювань кінцівок з допомогою терапевтичного комплексу власної розробки “Біорегулятор”» (державне замовлення)

І.І. Сухарєв, І.В. Таршинов

2001

НМАПО ім. П.Л. Шупика

«Метод пневмопресингу (програмованої пневмовакуумкомпресії) в лікуванні судинних ускладнень цукрового діабету»

А.Н. Буглак

2002-2004

Інститут хірургії ім. О.О. Шалімова НАМН; ІТО «Нове у медицині»

«Застосування методу об`ємного пневмопресингу в лікуванні хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок, обумовленої недостатністю клапанного апарату вен» (державне замовлення)

І.І. Сухарєв, І.В. Таршинов

2007-2009

ІТО «Нове у медицині»; НМУ ім. О.О. Богомольця (кафедра очних хвороб)

«Розробка сучасної медичної технології для відновлення функцій зору шляхом фізіотерапевтичного пневмомеханічного, світлового та колірного впливу на судини лобно-потилично-тім`яного апарату зору» (державне замовлення)

І.В. Таршинов, Г.Д. Жабоєдов

2006-2009

НМАПО ім. П.Л. Шупика (кафедра психіатрії); ІТО «Нове у медицині»

«Застосування пневмопресингу у дитячій психоневрології»

А.П. Чуприков

2015

ІТО «Нове в медицині»; НВМКЦ «ГВКГ» МО

«Вивчити можливості об’ємного пневмопресингу в лікуванні бароакустіческой травми ЛОР-органів у бійців АТО»

Т.В. Єльчиць

2015

ІТО «Нове в медицині»

«Вивчити вплив об’ємного пневмопресингу на деякі психологічні та клінічні показники у хворих на серцево-судинної і нервової систем»

Т.В. Єльчиць

2016-2018

ІМП імені Ю.І. Кундієва НАМН; ІТО «Нове в медицині»

«Вивчити особливості впливу об’ємного пневмопресингу на функціональний стан автономної нервової системи»

В.В. Кальниш, Т.В. Єльчиць

Клінічні дослідження, напрацювання методик та апробації апаратури проводились також у співпраці з

 • Державним Олімпійським навчально-спортивним центром,
 • Національним інститутом раку МОЗ,
 • УкрНДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ,
 • Інститутом проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН.
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *