Пневмопресинг в Duodecim

Чи представлений об’ємний пневмопресинг у клінічних настановах Duodecim, рекомендованих МОЗ України?

Цей метод і засоби для його виконання згадуються під наступними виразами: механічні методи (тромбо)профілактики; переміжна пневматична компресія; переміжна пневмокомпресія; імпульсна пневматична компресія; компресійні масажери; а також у відповідному контексті – механічні масажні прибори; механічні пристрої.

Кілька цитат.


НАСТАНОВА 00104 “Лікування виразок нижніх кінцівок”

Зменшення набряку нижніх кінцівок венозного походження

  • Лікування переміжною пневмокомпресією.

НАСТАНОВА 00099 “Набряк ніг”

Венозна недостатність нижніх кінцівок. Принципи лікування

  • Переміжна пневматична компресія є ефективним методом лікування, навіть у випадку важкого набряку. Таке лікування, яке підходить і для пацієнтів із відкритими виразками, може проводити, наприклад, районна медсестра.

Лімфедема. Принципи лікування

  • Фізичні вправи, підвищене положення кінцівок, компресія, ручний лімфодренаж, переміжна пневматична компресія.

Принципи немедикаментозного лікування

  • У деяких випадках можна використовувати переміжну пневматичну компресію та механічні масажні прибори для лімфодренажу. Існує обмежена кількість доказів, що вказують на перевагу того чи іншого метода фізіотерапії.

НАСТАНОВА 00109 “Профілактика венозної тромбоемболії”

Основні принципи

  • Для профілактики ВТЕ застосовують медикаментозні препарати, механічні пристрої, такі, як компресійні масажери або компресійні панчохи (якщо, наприклад, є ризик кровотечі) або їх комбінацію.

Хірургічні пацієнти. Застосування рекомендацій

  • При високому ризику кровотеч слід уникати фармакопрофілактики тромбозу, але не слід забувати про механічні методи тромбопрофілактики.
  • Компресійні бандажі або протиемболічні панчохи є найпоширенішими та найпростішими механічними засобами, які іноді можуть застосовуватись в якості єдиного методу тромбопрофілактики у пацієнтів з низьким ризиком тромбозу та високим ризиком кровотечі… Аналогічного ефекту дозволяють досягти компресійні масажери та пристрої для імпульсної пневматичної компресії.

Пацієнти терапевтичного та неврологічного профілю

  • …Для пацієнтів з високим ризиком як тромбозу, так і кровотечі, яким фармакологічна тромбопрофілактика не показана, можливе застосування механічних методів профілактики (компресійні масажери або пневматичні пристрої імпульсної компресії).

НАСТАНОВА 00761 “Внутрішньомозковий крововилив”

Симптоми. Діагноз і лікування

  • Профілактика тромбозу проводиться з використанням підшкірних низькомолекулярних гепаринів (НМГ) та/або за допомогою панчіх для переміжної пневматичної компресії до адекватної мобілізації пацієнта.

Джерело: http://guidelines.moz.gov.ua/documents

Позначки:

Ще до теми

Бюлетені клінічної політики компанії AetnaБюлетені клінічної політики компанії Aetna

Aetna Inc. – американська компанія медичного страхування з 1853 року, що входить в корпорацію CVS Health. Мережа компанії включає 22,1 мільйона медичних робітників. Прилади переміжної пневматичної компресії Останній перегляд 11.08.2020. Черговий

Пневмопресинг у протоколах лікування COVID-19Пневмопресинг у протоколах лікування COVID-19

Оновлення 28.09.2020: З протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», у редакції наказу МОЗ від 17.09.2020 № 2116. «У випадку протипоказань до медикаментозної профілактики венозної тромбоемболії, слід застосовувати